رویای گوگل برای ارسال اینترنت به نقاط محروم به واقعیت پیوست

یکشنبه ۱۳۹۴/۵/۱۱
پروژه لون که در سال 2011 توسط یکی از بخش های نسبتا مخفی شرکت گوگل آغاز شد، در واقع پروژه ای است که امکان دسترسی جهانی به اینترنت را فراهم می کند.

در حال حاضر این پروژه بالن هایی را در اختیار دارد که قابلیت شناور ماندن در هوا را به مدت 100 روز دارند. اما در پی توافق گوگل با آژانس فضایی فرانسه مقرر شد محققان این آژانس پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات، نسل جدیدی از بالن ها را طراحی کنند که امکان دسترسی ساکنان دورافتاده ترین نقاط زمین را نیز به اینترنت فراهم کنند.

اولین مرحله از این پروژه که پوشش اینترنت پرسرعت برای ساکنان کشور محروم سریلانکا بوده، با موفقیت انجام شده است و دولت این کشور اعلام کرد در هر اینچ از خاک این کشور، به کمک پروژه لون شرکت گوگل، اینترنت پرسرعت وجود دارد.

بالن تولید کننده اینترنت در سریلانکا، در حدود 20 کیلومتر بالاتر از سطح زمین شناور بوده و به پانل های خورشیدی و جعبه حامل قطعات الکترونیکی و ارتباطی مجهز است. این بالن محدوده ای دایروی شکل به قطر 40 کیلومتر را پشتیبانی می کند.سریلانکا اولین کشوری است که از طریق بالن گوگل به اینترنت مجهز می شود.

بازدید : ۱۳۹۵ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25