سیری اپل چگونه صدای شما را در مکان‌های شلوغ تشخیص میدهد؟

دوشنبه ۱۳۹۴/۵/۲۶
سیستم شنوایی انسان قادر به تمرکز بر یک صدا در محیط‌های شلوغ است و تا همین چند وقت پیش کامپیوترها از چنین توانایی بی‌بهره بودند. به لطف کار محققان در دانشگاه Duke شرایط عوض خواهد شد. آن‌ها درحال‌توسعه و ساخت میکروفونی هستند که می‌تواند صداهای اضافی را از محدوده توجه خود خارج کند.

مؤثر، قابل‌اعتماد و ارزان

آن‌ها از فراماده (ماده‌ای که چینشی با طرح‌های تکراری دارد و رفتار عجیبی را از خود نشان می‌دهد) و تکنیکی به نام سنجش فشاری استفاده کرده‌اند تا میکروفون جهت صدا را پیدا کرده و از سایر اصوات جدا کند.

نمونه اولیه تا الآن در اندازه 15 سانتی‌متری تولید شده است، اما محققین باور دارند که می‌توان آن را تا اندازه‌ای کوچک کرد که برای استفاده در گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های مشابه مناسب باشد. Abel Xie، نویسنده اصلی مقاله‌ای که در آن به شرح اقدامات آکادمی ملی علوم پرداخته شده می‌گوید:

ما سیستم سنجشی را اختراع کرده‌ایم که می‌تواند به صورت مؤثر، ارزان و قابل‌اعتماد به حل مشکلی که تکنولوژی مدرن به صورت روزانه با آن سروکار دارد بپردازد. ما باور داریم که این می‌تواند به بهبود کارایی دستگاه‌هایی که با صدا کار می‌کنند مثل گوشی‌های هوشمند و کنسول‌های بازی کمک کرده و درعین‌حال پیچیدگی سیستم را کاهش دهد.

بازدید : ۱۱۵۶ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25