نماد اعتماد الکترونیکی

شنبه ۱۳۹۴/۵/۳۱
درسال های اخیر یکی از عوامل مهم در عدم توسعه تجارت های الکترونیکی، فقدان اعتماد کاربران به فروشگاه های اینترنتی است. در تجارت های الکترونیکی مکانیزم هایی مبنی بر کاهش عدم اطمینان ارائه شد که یکی از این راهکردها گواهی نامه اعتماد الکترونیک است که در ماده 87 قانون نظام صنفی فروشگاه های مجازی ارائه گردیده و مورد توجه بسیاری از کاربران اینترنتی قرار گرفته است. حال به این سوال می رسیم که نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای برای اعتماد کاربران به فروشگاه اینترنتی است که این نشان توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک که تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است اعطاء می گردد. با اخذ این نماد که لازمه آن پروانه کسب فروشگاه است، اعتماد خریداران برای خرید از فروشگاه های آنلاین افزایش می یابد که از این طریق تخلفات اینترنتی کاهش یافته و از آن جلوگیری می شود. اعطای نماد اعتماد الکترونیکی با هدف قانونمند کردن و نظام دهی به فروشگاه های آنلاین می باشد که به صورت یک علامت در بالای سایت هایی که دارای این نماد هستند قرار می گیرد. کاربرانی که خریدهای خود را به صورت اینترنتی از فروشگاه هایی که دارای این نشان هستند انجام می دهند، علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می کنند، با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را به پایان می رسانند.


گواهی نامه SSL
یک استاندارد وب سایت است که اطلاعات بین کاربر و وب سایت را کد می کند، اطلاعاتی که به صورت کد شده منتقل و مبادله می شوند، چون از امنیت بالاتری برخوردار هستند از دزدیده شدن آن جلوگیری می شود. با این امکان مشتریان فروشگاه های آنلاین با اطمینان خاطر اطلاعات خصوصی خود مثل شماره کارت اعتباری و ... را به یک سایت ارسال می کنند.


شرایط أخذ نماد اعتماد الکترونیک

مخصوص فروشگاه هایی است که در زمینه طراحی سایت، خرید و یا خدمات پس از فروش فعالیت دارند.

شرکت هایی که اعتبار قانونی دارند.

برای دریافت این نماد به صورت دو ستاره، دریافت مدارک گواهی نامه اس اس ال (SSL) نیز الزامی می باشد.

اگر نماینده حقوقی شرکت مراحل دریافت این نماد را پیگیری می کند باید مدارک حقوقی و وکالت نیز ارائه شود.

»»»

نتیجه گیری پایانی را می توان از دو بعد مورد بررسی قرار داد: نتیجه ای که برای فروشنده به دنبال دارد، که با رعایت کردن قوانین مربوطه و جلب اعتماد کاربران با مراجعه بیشتری از خریداران مواجه می شود و به کسب و کار خود رونق می بخشند. نتیجه ای که برای مصرف کنندگان به دنبال خواهد داشت، با توجه به رعایت کردن اصول و قوانین لازمه با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کالا می کنند و از استرس و نگرانی ناشی از خریدهای آنلاین دور خواهند بود.
 

بازدید : ۳۲۰۰ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25