کلاه سیاه خود را بر زمین بگذارید

دوشنبه ۱۳۹۴/۷/۱۳
در این مقاله قصد داریم تا در مورد سئو کلاه سیاه توضیحاتی ارائه کنیم. سئویی که مخرب است و هرچند برای مدتی کوتاه خوب جواب میدهد اما آینده ای ندارد.

کلمه "هرکر کلاه سیاه" به گوش شما آشناست، هرکر های خرابکاری که حقوث کاربر را پایمال میکنند و امنیت آنها را از بین میبرند.

در مورد سئو هم کلاه سیاه ها سئو کارهای غیراخلاقی هستند که با روش های نادرست سعی در دور زدن موتورهای جستجو دارند. جنگ آنها با گوگل تمامی ندارد و همواره بعد از مدتی به صورت بسیار واضحی از لیست سرچ گوگل حذف میشوند اما این زمان برای سئوماران سودجو کافی است تا پول خوبی به جیب بزنند.
یک سئو کار کلاه سیاه حرفه ای روش هایی را امتحان میکند که گوگل آنها را شناسایی نکرده است و بعد از مدتی که گوگل به روش آنها پی برد سراغ راهی دیگر میروند و بازی با گوگل را ادامه میدهند. هرچند این روش در نظر گوگل جنگ علیه گوگل است اما برای کلاه سیاه ها یک بازی به شمار میآید.
عده ای فکر می کنند دیگر روش های کلاه سیاه منسوخ شده است و جواب نمی دهد.اگر شما هم چنین تفکری دارید سخت در اشتباه هستید. همانگونه گوگل باهوش است، اسپمرها هم باهوش هستند. پس نمیتوان گفت ایده های کلاه سیاه ها همواره شکست خورده است. درفروم گوگل هم اشاره شده که گوگل هم ضعف هایی دارد و گاهی این ضعف های پیدار است.

در اینجا به چند تکنیک اشاره میکنیم ...

1 -  Sneaky redirects
ریدایرکت redirect به فرستادن بازدید کننده به آدرسی متفاوت از آدرس درخواست داده شده را میگویند. ریدایرکت redirect کاربردهای مفیدی دارد مثل انتقال سایت از آدرسی به آدرس جدید و یا هدایت کردن آدرسهایی یک محتوای ثابت به یک آدرس برای جلوگیری از تکرار محتوا سایت.
با این حال، ریدارکت redirect برای فریب موتور جستجوگر و بازدید کنندگان انسان هم استفاده میشود و محتوایی که به بازدید کنندگان انسان نشان میدهد متفاوت از محتوایی است که به توسط ربات خزش شده است.


2 - Cloaking
Cloaking به تکنیکی از سئو میگویند که، محتوایی که به ربات موتور جستجوگر نشان داده میشود متفاوت از محتوایی است که به مرورگر کاربران داده میشود.
این تکنیک با کمک از IP و User-Agent درخواست کننده محتوا انجام میشود. با کمک IP و User-Agent سرور ربات موتور جستجوگر را از کاربران تشخیص میدهند و محتوای متفاوتی به آنها نشان میدهند.

3-Automatically generated content
تولید اتوماتیک یا همان اتو-تولید محتوا، به نوعی از محتوا گفته میشود که توسط برنامه تولید میشود،معمولا مفهوم خاصی رو به کاربر نمیرسانند و فقط چندین کلمه کلیدی که بیشتر جستجو میشوند تکرار میشوند.
انواع محتواهایی که اتوماتیک تولید میشوند عبارتند از:
• تولید اتوماتیک متن‌های ترجمه شده توسط ماشین بدون نظارت انسان
• تولید اتوماتیک متن با استفاده از الگوریتم و پردازش‌های خاص، مانند زنجیره مارکوف
• تولید اتوماتیک متن هم معنی و مترادف و یا متن‌ها تولید شده با استفاده از تکنیک مبهم سازی
• تولید اتوماتیک متن از طریق scraping Atom/RSS feeds (دزدیدن محتوای Atom/RSS و خوراکهای یک سایت) و یا دزدیدن نتایج جستجو
• ترکیب کردن محتوای چند سایت بدون تغییر به میزان لازم


همانطور که توضیح دادیم هر روز روش های جدیدی برای این نوع رفتار ها از سئو کارهای کلاه سیاه دیده میشود.
 

بازدید : ۱۲۰۶ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25