طراحی سایت یک هنر است

جمعه ۱۳۹۴/۷/۲۴
در این مقاله نگاهی به اشتباهات طراحی سایت میکنیم که امیدواریم شما را در امر طراحی سایت جلو بیاندازد.

نگاه خودرا عوض کنید، طراحی سایت یک هنر است، همانند یک هنرمند به بوم نفاشی خود نگاه کنید. نگاه بیزینسی به طراحی سایت در نهایت شکست شما را به همراه خواهد داشت. کاربر شما بزودی شما را رها میکند و برای طراحی سایت جدیدی پیش یک طراحی سایت دیگر میرود.

به عنوان یک طراح سایت باید ایمان داشته باشید هر بومی که به شما میدهند را به شکلی متفاوت درست خواهید کرد. طراحی سایت های مختلف طرح های مختلفی نیاز دارد. اگر طراحی سایت صنعتی شما با طراحی سایت یک خواننده برای شما یک شکل درمیآید و تنها ظاهر هدر و رنگها را عوض میکنید تلاشی برای ادامه کار طراحی سایت نکنید. شغل خود را عوض کنید و اگر فقط علاقه به طراحی سایت دارید ، فیلدهای دیگر طراحی سایت را امتحان کنید. به طور مثال سایت طراحی شده نیاز مند برنامه نیز هست. برنامه نویسی سایت را فرا بگیرید.
قبل از ارائه کار به مشتری، سایت را بررسی کنید، آیا حاضر هستید این سایت را به عنوان سایت شخصی خود یا سایتی برای بیزینس خود به دیگران معرفی کنید ؟! اگر پاسخ مثبت است با مشتری خود تماس بگیرید و اگر منفی است ، ابتدا آنچیزی را بسازید که حداقل خود شما آنرا دوست داشته باشید.

نکات مهم طراحی سایت

1- رنگ در طراحی سایت دقیقا همانند رنگ خودرو شما میباشد. چقدر حاضرید یک خودروی صورتی جیغ گران قیمت بخرید ؟! بعد از خرید چند روز، ماه یا سال میتوانید رنگش را تحمل کنید ؟!
رنگ هایی که چشم را آزار میدهند را کنار بگذارید، اگر مشتری تاکید دارد از هفت رنگ رنگین کمان استفاده کنید ، شما او را منصرف کنید. یادتان نرود یک سایت هرقیمتی داشته باشد ، شما روزی آنرا تسویه میکنید و آن پول را خرج میکنید پس تنها چیزی که میماند یک نمونه کار طراحی سایت خوب یا بد است. پس تلاش کنید سایتی را آماده کنید که سالهای سال برای شما درآمدزا باشد.
رنگ های زیاد در طراحی سایت قاتل زیبایی سایت خواهد بود حتی اگر برای یک مهدکودک سایت طراحی میکنید باز هم بیش از سه رنگ را در طراحی سایت استفاده نکنید.

2- موسیقی ؟! طراحی سایت باید چشم نواز باشد نه گوش نواز ! شما فیلم تولید نکرده اید که موزیک متن بخواهد هر طور شده مشتری خود را راضی کنید که از قرار داد آهنگ یا دکلمه در سایت منصرف شود. در بیش از 250 سایتی که مهندسین ستایش در طراحی یا برنامه نویسی آن سهیم بوده اند تنها یک سایت موزیک دارد که کار به روی آن سایت و ویرایش های آن را برای مهندسین ستایش هم گوشخراش و ناهنجار جلوه میدهد چه رسد به کاربرانی که برای خرید محصولات شما یا آشنایی با شما به سایت شما سر میزنند.

3- غلط املایی را به حداقل برسانید. غلط های املایی و تایپی را نمیتوان 100% رفع کرد و ممکن سایت شما بلاخره یک کلمه با ملای اشتباه نوشته شود اما تمام تلاش خود را بکنید که درست بنویسید.

4- اندازه فونت را یکسان در نظر نگیرید. فونت های بزرگ را برای H1 و H2 در نظر بگیرید و همینطور سایز را کم کنید . سایت هایی که همه فونت هایش بزرگ است به نظر میرسد در حال فریاد زدن میباشد که به نظر خوشآیند نمیآید.

5- اسکریپت های کودکانه را در طراحی سایت به کار نبرید. لینک های چشمک زن، اسلایدهای پر زرق و برق ، باریدن برف و ... کلاس و شخصیت طراحی سایت شما را به شدت پایین میآورد.
 

بازدید : ۱۹۱۱ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری



///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25