تیم کوک ایمیل تذکر برای تمامی کارمندان شرکت اپل ارسال کرد

دوشنبه ۱۳۹۴/۸/۲۵
روز سه‌شنبه ویدیویی روی اینترنت منتشر شد که نشان می‌داد کارمندان یکی از فروشگاه‌های اپل در ملبورن استرالیا از ارایه‌ی خدمات به سه مشتری سیاه‌پوست خودداری کردند و خودشان این‌طور گفتند که می‌ترسیدند این سه نوجوان قصد دزدی داشته باشند.
اگرچه این آتش فروکش کرده ولی پیداست که از این به بعد رفتار کارمندان ملبورن تاثیر عمیقی بر جلوه‌ی شرکت اپل خواهد داشت.

در رفع این سو تفاهم، شرکت اپل رسما به خاطر این رفتار بی‌ادبانه‌ی کارمندان‌اش عذرخواهی و اعلام کرد که این شرکت هیچ فرقی میان نژادها و اقلیت‌ها قایل نیست. این شرکت گفت: “ما اعتقاد داریم که تمامی انسان‌ها، فارغ از نژاد، جنسیت، سن، هویت،مذهب یا هر نوع گرایشی، با یکدیگر برابر هستند. این سیاست غالب تمام شعب اپل در تمام نقاط دنیا است. ما همچنان نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا رفتار رضایت‌بخشی با تمام مشتری‌های‌مان داشته باشیم.”

اپل آن دانش‌آموزان سیاه‌پوست و مدیرشان را به فروشگاهی که اتفاق در آن‌جا رخ داده بود، دعوت کرد. اگرچه این آتش فروکش کرده ولی پیداست که از این به بعد رفتار کارمندان ملبورن تاثیر عمیقی بر جلوه‌ی شرکت اپل خواهد داشت.

«تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر ارشد اپل اوایل این هفته ایمیلی به تمام کارمندان شرکت فرستاد و معیارها و ارزش‌های شرکت را به آن‌ها یادآور شد. او همچنین در ایمیل خود به اقدام‌هایی اشاره کرد که اپل به منظور تکرار نشدن این اتفاق انجام خواهد داد.

کوک خطاب به همه گفت: “اپل پذیرا است؛ درها و قلب‌های این شرکت، بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، نژاد، درآمد، ظاهر یا هرگونه ایدیولوژی، به روی همه‌ی افراد باز است. همین پذیرفتن تفاوت‌ها بوده که باعث پیشرفت و تولید محصولات بهتر شده است.”

australiaapplestoreincident

کوک همچنین اعلام کرد: “تمامی کارکنان شعبه‌ی ملبورن تحت دوره‌ی آموزش دوباره‌ی «مشتری‌مداری» قرار خواهند گرفت. این اتفاق، یک استثنا در میان فروشگاه‌های اپل و کارمندان این شرکت بوده و نباید به عنوان یک مدل رایج از رفتار آن‌ها تلقی شود. اساس کار ما، احترام به مشتری‌هاست و اصلا به همین دلیل است که در طراحی محصولات‌مان وسواس و دقت زیادی به خرج می‌دهیم. ما فروشگاه‌ها را زیبا و پذیرا طراحی می‌کنیم و سعی می‌کنیم بیش‌ترین سودرسانی را به جامعه‌ی پیرامون داشته باشیم. ما تعهد داریم تا کیفیت زندگی مردم را ارتقا بدهیم.”

بازدید : ۹۶۳ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25