گوشی دست دوم من چقدر می ارزد؟

یکشنبه ۱۳۹۴/۵/۴
شاید شما هم جزو افراد گوشی بازی باشید که مدام به دنبال تعویض گوشی تلفن شان هستند و به محض آمدن مدل های جدید به بازار، آب از لب و لوچه شان آویزان می شود! در این صورت احتمالاً کم و بیش با خریداران تلفن دست دوم تان در کلنجار هستید و هی چپ و راست کلاه سرتان می رود.

"ای بابا! این گوشی که خیلی حالش خرابه. دویست بیشتر نمی ارزه داداش!" این جمله ای است که احتمالاً آن را زیاد از زبان خریداران تلفن دست دوم تان شنیده اید و در ذهن خود با این سوال مواجه شده اید که آیا قیمت گوشی شما واقعاً در همین حد است؟ شاید برای این سوال جواب صد در صد قاطعانه ای وجود نداشته باشد؛ اما اگر می خواهید لا اقل متر و معیاری برای سنجش ارزش گوشی کار کرده ی خود در اختیار داشته باشید، می توانید از اپلیکیشن Swappa Price استفاده کنید.

با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی موبایل خود، ابتدا Swappa Price مدل دستگاه شما را شناسایی کرده و سپس آن را برای سرور خود ارسال می نماید. به محض انجام فرآیند مذکور، این اپلیکیشن حدود قیمت گوشی شما را بر اساس قیمت روز مدل گوشی و همچنین پارامترهایی نظیر نوسان قیمت تلفن های موبایل در جهان بر اساس وضعیت هفتگی و ماهانه ی بازار، به شما اعلام می کند و در کنار آن نموداری را هم در اختیارتان قرار می دهد که نوسانات قیمت مدل گوشی شما در آن نمایان است. به کمک این نمودار شما می توانید در یابید که ساز و کار بازار جهانی به چه ترتیب است و مثلاً آیا می توانید امیدوار باشید که قیمت گوشی تان در آینده ای نزدیک افزایش یابد یا این که روند بالا و پایین شدن نمودار قیمت مدل گوشی شما به ترتیبی است که هیچ امیدی به گران شدن آن وجود ندارد و باید هر چه زودتر آن را به فروش رسانید تا قیمتش بیش از این افت نکند.

002

البته در این میان توجه به یک نکته نیز کاملاً ضروری است. این که این اپلیکیشن هیچ معیاری برای سنجش وضعیت ظاهری و سخت افزاری گوشی شما ندارد و مثلاً نمی تواند بفهمد که آیا دوربین گوشی تان شکسته است یا قاب آن ترک دارد. بنابراین شما به کمک Swappa Price تنها می توانید حدودی از قیمت جهانی تلفن دست دوم خود در اختیار داشته باشید تا با کنار هم قرار دادن این قیمت و وضعیت فیزیکی گوشی خود به یک جمع بندی نهایی برای تعیین قیمت کلی آن برسید. بنابراین اگر دوست ندارید در بازار کلاه سرتان برود، حتماً این اپلیکیشن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. البته این اپلیکیشن تنها منحصر به ابزار های مبتنی بر اندروید است و تنها می توانید آن را بر روی گوشی های مبتنی بر این پلتفرم دانلود نمایید.

بازدید : ۱۱۶۶ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25