جان چن - بلک بری از بازار گوشی های هوشمند خارج می شود

دوشنبه ۱۳۹۴/۵/۵
کمپانی کانادایی بلک بری دیگر فروغ گذشته را ندارد و تمام تلاش‌های این کمپانی نیز برای بازگشت به دوران اوج بی ثمر ست، به طوریکه حتی رسیدن به سوددهی نیز به یک چالش بزرگ برای بلک بری تبدیل شده است؛ حال مدیر عامل کمپانی از احتمال خروج این کمپانی از بازار گوشی‌های هوشمند خبر می‌دهد.

بلک بری نیز از جمله‌ی کمپانی‌‌های است که نتوانست در برابر موج عظیم گوشی‌های هوشمند دوام بیاورد و در سال‌های گذشته با مشکلات فزاینده‌ای روبرو شده است. حتی اتخاذ سیاست‌هایی نظیر عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید نیز نتوانسته این کمپانی را از وضعیت بحرانی نجات دهد. از دست دادن منابع مالی که نتیجه‌ی ضرردهی کمپانی در فصل‌های اخیر است، شاید منجر به خروج بلک بری از بازار گوشی‌های هوشمند شود. هرچند بلک‌بری برای بازگشت به دوران اوج در سال ۲۰۱۵ میلادی برنامه‌ریزی کرده بود، اما جان چن، مدیرعامل کمپانی به این موضوع اشاره کرده که شاید بلک‌بری از فعالیت در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند کنار بکشد.

جان چن در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

در صورتی که وضعیت به همین صورت ادامه یابد، در یک بازه‌ی زمانی شرایط اقتصادی تعیین کننده بوده و تصمیمات برمبنای فاکتورهای اقتصادی اتخاذ خواهد شد.

براساس گزارش بلومبرگ در صورتی که شرایط به همین منوال ادامه پیدا کرده و المان‌های اقتصادی را بیش از پیش تغییر دهد، دیگر فعالیت در این عرصه به صرفه نخواهد بود.

زمانی که چن سمت مدیر عاملی را در بلک بری بر عهده گرفت، سهم این کمپانی از بازار گوشی‌های هوشمند به زیر یک درصد سقوط کرد. تلاش‌های چن به منظور بهبود وضیت شرکت که با عرضه‌ی گوشی‌های هوشمندی نظیر پاسپورت و کلاسیک همراه بود، نتوانسته چندان کمکی به حال بلک بری باشد.

بلک‌بری دو گوشی هوشمند جدید را با نام‌های Venice و Prague روانه‌ی بازار خواهد کرد که اولی یک پرچمدار و دیگری یک گوشی پایین رده است.

 

بازدید : ۱۷۶۲ نفر
نظرات شما »

حساب کاربری///Login

آخرین نوشته ها

انواع هاست ، کدام را انتخاب کنیم ؟

حتما شما نیز قصد دارید تا برای خود سایتی راه اندازی کنید ، مطمئنا پس از جستجو متوجه شدید که برای راه اندازی سایت به هاست و دامین نیاز دارید

ادامه مطلب
جمعه 1395/11/15

طراحی و برنامه نویسی سایت آژانس هواپیمایی

برنامه نویسی و طراحی پرتال کامل جهت استفاده در آژانس های هواپیمایی در خرداد 95 به بهره برداری رسید.

ادامه مطلب
پنجشنبه 1395/3/27

ترافیک آنلاین تهران روی گوگل مپس

اگر تا پیش از این برای مطلع شدن از وضعیت ترافیک تهران باید به نقشه آنلاین ترافیک ( که توسط شهرداری تهران راه‌اندازی شده) مراجعه می‌کردید که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با آسفالت‌های خیابان‌ها نداشت حالا می‌توانید از Google Maps اینکار را انجام دهید. نقشه آنلاین ترافیک گوگل که تا پیش از این برای بسیاری از شهرهای جهان ارایه می‌شد حالا نه تنها برای تهران بلکه برای بسیاری از شهرهای دیگر ایران هم قابل دسترس است.

ادامه مطلب
شنبه 1394/8/30

صفحه‌کلیدی برای عاشقان اموجی

و سرانجام کیبوردی که احساسات شما را تایپ می‌کند! اگر از کاربرانی هستید که ترجیح می‌دهید به تایپ جملات طولانی، از صورتک‌های اموجی استفاده کنید، شرکت EmojiWorks صفحه‌کلیدهای مخصوص این شکلک‌ها را در 3 مدل ساخته است.

ادامه مطلب
سه شنبه 1394/8/26

تبدیل هر ساعتی به یک ساعت هوشمند

اگر راضی نمی‌شوید که از ساعت قدیمی خود دل کنده و به جای آن از Apple Watch یا Samsung Gear S2 استفاده کنید، Chronos می‌تواند دو دنیای قدیم و جدید را آشتی داده و قابلیت‌هایی هوشمند را به ساعت کلاسیک شما اضافه کند.

ادامه مطلب
دوشنبه 1394/8/25