نماد اعتماد الکترونیکی چیست

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای برای اعتماد کاربران به فروشگاه اینترنتی است که این نشان توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک که تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است اعطاء می گردد. با اخذ این نماد که لازمه آن پروانه کسب فروشگاه است، اعتماد خریداران برای خرید از فروشگاه های آنلاین افزایش می یابد که از این طریق تخلفات اینترنتی کاهش یافته و از آن جلوگیری می شود. اعطای نماد اعتماد الکترونیکی با هدف قانونمند کردن و نظام دهی به فروشگاه های آنلاین می باشد که به صورت یک علامت در بالای سایت هایی که دارای این نماد هستند قرار می گیرد. کاربرانی که خریدهای خود را به صورت اینترنتی از فروشگاه هایی که دارای این نشان هستند انجام می دهند، علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می کنند، با آرامش و اطمینان خاطر بیشتری خرید خود را به پایان می رسانند.


گواهی نامه SSL
یک استاندارد وب سایت است که اطلاعات بین کاربر و وب سایت را کد می کند، اطلاعاتی که به صورت کد شده منتقل و مبادله می شوند، چون از امنیت بالاتری برخوردار هستند از دزدیده شدن آن جلوگیری می شود. با این امکان مشتریان فروشگاه های آنلاین با اطمینان خاطر اطلاعات خصوصی خود مثل شماره کارت اعتباری و ... را به یک سایت ارسال می کنند.


شرایط أخذ نماد اعتماد الکترونیک

مخصوص فروشگاه هایی است که در زمینه طراحی سایت، خرید و یا خدمات پس از فروش فعالیت دارند.

شرکت هایی که اعتبار قانونی دارند.

برای دریافت این نماد به صورت دو ستاره، دریافت مدارک گواهی نامه اس اس ال (SSL) نیز الزامی می باشد.

اگر نماینده حقوقی شرکت مراحل دریافت این نماد را پیگیری می کند باید مدارک حقوقی و وکالت نیز ارائه شود.

»»»

نتیجه گیری پایانی را می توان از دو بعد مورد بررسی قرار داد: نتیجه ای که برای فروشنده به دنبال دارد، که با رعایت کردن قوانین مربوطه و جلب اعتماد کاربران با مراجعه بیشتری از خریداران مواجه می شود و به کسب و کار خود رونق می بخشند. نتیجه ای که برای مصرف کنندگان به دنبال خواهد داشت، با توجه به رعایت کردن اصول و قوانین لازمه با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کالا می کنند و از استرس و نگرانی ناشی از خریدهای آنلاین دور خواهند بود.

جزئیات پروژه

نویسنده: آرمان امیراحمدی

من آرمان امیراحمدی هستم. تخصص من برنامه نویسی اپلیکیشن‌های تحت وب است و بیش از 17 سال است در این زمینه فعالیت میکنم. asp.net Webform و .NetCore تخصص‌های من در زمینه برنامه نویسی است... خوشحالم که میتوانم برای شما از طریق مجله نت‌اسپیس ، مطلب بنویسم


بازدید : 3,262 بار

تاریخ انتشار : 1400/11/20